Ogłoszenia duszpasterskie na

31 sierpnia 2014 roku.Jutro przypada 75. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tego dnia na wieczornej Mszy św. będziemy prosić dobrego Boga o pokój na całym świecie.


Jutro zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na liturgiczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Gimnazjalistów na Mszę św. na godz. 9.00, a potem do szkoły na godz. 10.00; Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy najpierw do szkoły na godz. 8.30, a potem do kościoła na eucharystię na godz. 10.00; przedszkolaki swoje rozpoczęcie mają o godz. 11.30  w przedszkolu.


W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 9.30 i 18.00, w Walerianach o godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych.


Zachęcamy dzieci i młodzież do pierwszo-piątkowej spowiedzi św., zwłaszcza, że jest ona w tym miesiącu związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.


W każdą niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30; Za tydzień na tej Mszy św. będzie poświęceni tornistrów i przyborów szkolnych; Msza św. dla młodzieży o godz. 18.00.


Również w tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.


Za tydzień 7 września dożynki. Na Mszy św. o godz. 12.30 razem z władzami powiatu i naszej gminy będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory ziemi.


Księża Zmartwychwstańcy z Bartnik zapraszają w niedzielę za tydzień, na godz. 12.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.


Nowy duszpasterz naszej parafii, ks. Mirosław Żurawski zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 na katechezy o Słowie Bożym. Spotkania będą odbywały się w sali domu zakonnego.


Dziękujemy za sprzątnięcie kościoła i ofiarę na kwiaty: p. Iwonie Karkucińskiej,p. Krystynie Szczepaniak i państwu Irenie i Wiesławowi Popłońskim. Prosimy kolejne osoby o sprzątnięcie kościoła, panie: Annę Bogin, Hannę Szambulską i Agnieszkę Wrzodak oraz pana Antoniego Podwysockiego.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał do siebie śp. +Krystynę Matysiak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen 


Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej i naszego patrona świetego Michała Archanioła.ks. proboszcz Zbigniew Borkowski MIC

wraz z duszpasterzami.

Puszcza Mariańska, 31 sierpnia 2014 r.
stat4u 

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej  - puszcza@marianie.pl